KATOLICKI OŚRODEK POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PASTORALNEJ

PORADNIA DEWAJTIS


Katolicki Ośrodek Pomocy Psychologiczno – Pastoralnej Poradnia Dewajtis powstał w 2007 roku jako odpowiedź na potrzeby osób zmagających się z problemami natury psychologicznej, pedagogicznej i duchowej. W naszym zespole świadczą pomoc specjaliści różnych dziedzin, w tym psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, doradcy, trenerzy oraz coache – zarówno świeccy jak i osoby duchowne. Dyrektorem Ośrodka od 2007 roku do marca 2021 był ks. dr Marek Szymula. Obecnie poradnia jest prowadzona przez Fundację Blisko Rodziny.

W Poradni Dewajtis udzielamy pomocy przez wsłuchanie się w problemy osób i wspólne poszukiwanie sposobów rozwiązania istniejących trudności. Członkowie naszego zespołu prowadzą pomoc zarówno indywidualną, jak i grupową oraz terapię par i rodzin. Pomagamy osobom dorosłym, dzieciom i nastolatkom. Pracujemy różnymi metodami psychoterapeutycznymi, jednak naszej pracy przyświeca profesjonalizm i etyczne zasady pracy psychologicznej. Naszą pracę poddajemy regularnej superwizji – zespół znajduje się pod stałą superwizją Tatiany Wróblewskiej, superwizorki aplikantki Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Poradnia Dewajtis ma charakter katolicki, co oznacza iż nasi pracownicy utożsamiają się z chrześcijańskim światopoglądem i wartościami, a na terenie ośrodka znajduje się kameralna kaplica. Nie znaczy to jednak, że ten światopogląd muszą wyznawać osoby, którym będziemy pomagać. Jesteśmy otwarci na każdego człowieka.

Położenie naszego Ośrodka w przepięknym Lesie Bielańskim, rezerwacie przyrody w sercu Warszawy, sprzyja refleksji i odnalezieniu spokoju duszy i ciała.